Behaal je certificaat als chauffeur lichte berging in deze praktijkgerichte opleiding. Geschikt voor iedereen die bergingswerkzaamheden uitvoert voor voertuigen tot 3.500 kg. Inclusief examen en 21 Code 95 uren!
De cursus chauffeur lichte berging S.I.M.N. van Safety Freaks is ontworpen voor professionals die voertuigen tot 3.500 kg bergen. Deze praktijkgerichte training is geschikt voor bergers, kraanmachinisten, pechhulpdiensten en andere wegwerkers. De cursus richt zich op het ontwikkelen van kennis en vaardigheden om veilig en efficiënt bergingswerkzaamheden uit te voeren.
Inhoud van de opleiding
Tijdens deze 6-daagse opleiding worden theorie en praktijk uitgebreid behandeld. De belangrijkste onderwerpen zijn:
veilig werken langs de weg volgens IM-maatregel;
wet- en regelgeving;
veiligheidsvoorschriften volgens IM-maatregel;
afzettingen en bebording;
bediening van de autolaadkraan;
bediening van de lepelwagen en afzetplateau;
voertuigen laden en lossen vanuit verschillende ongevalssituaties;
liertechnieken;
hulpverleningsprotocollen;
effectieve communicatie.
De opleiding bevat bergingssimulaties met echte voertuigen en veel praktijkoefeningen, verzorgd door ervaren instructeurs.
Cursusgegevens
De cursus duurt 6 dagen, inclusief examen. Neem contact met ons op voor de beschikbare startdata
Praktische informatie
locaties: de cursus wordt gegeven op Safety Freaks locaties of in company;
aantal cursisten: maximaal 8 deelnemers per instructeur, maximaal 4 deelnemers per machine in company;
code 95 nascholingsuren: deze cursus levert 21 uur aan code 95 nascholingsuren op. Extra dagen zijn optioneel beschikbaar;
subsidies: Safety Freaks is een erkend opleider bij SOOB, OOMT en OOM.
Let op: na succesvolle afronding ontvang je de certificaten 'werken met een autolaadkraan' en 'berging'. Deze certificaten hebben een onbeperkte geldigheidsduur.